Potwierdzenie kompetencji zawodowych

Podczas ostatniego spotkania roboczego członków Sieci Ekspertów ds. BHP odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie na 2019 rok.

Więcej…

 

Kompetencje eksperta bhp ds. oceny realizacji projektów inwestycyjnych i doradczych

Zgodnie z uchwalonymi zmianami do ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773) od 1 stycznia 2018 r. przyznawanie dofinansowania z ZUS na poprawę warunków pracy będzie odbywało się w drodze konkursu. Zasady tego konkursu będzie ustalał prezes w regulaminie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po zasięgnięciu opinii Rady Nadzorczej Zakładu. Natomiast oceną przedstawianych przez przedsiębiorców wniosków i projektów zajmie się Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytut Badawczym, którego pracownicy wystąpią w roli ekspertów.

Więcej…

 

WTZ gasi pożar

8 listopada 2018 r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w szkoleniu PPOŻ.. Szkolenie  miało dwie części: teoretyczną i praktyczną. Pierwszym etapem było omówienie i wyjaśnienie co to jest pożar, jakie mogą być jego przyczyny, jak należy się zachować oraz jakie podjąć kroki w razie jego rozprzestrzenienia. Uczestnicy zostali poinformowani o tym jak ważna jest szybka i sprawna ewakuacja z pomieszczeń, w którym powstało zagrożenie pożarowe.

Więcej…

 

VII Konferencja CZYNNIK LUDZKI A KSZTAŁTOWANIE BEZPIECZEŃSTWA

Celem konferencji jest budowanie wyższego poziomu bezpieczeństwa w polskich zakładach pracy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za BHP. Konferencja tworzy pole wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk i pozwala na spotkanie się w jednym miejscu przedstawicieli największych spółek, co umożliwia ciągłe podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a także wspiera prewencję wypadkową.

Więcej…

 

Dyplom Uznania od MINISTER Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla Andrzeja Dziedzica

2 października o godzinie 11:00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 65-lecia służby BHP oraz 25-lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Więcej…

 

Dzień bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Gromniku

28 września w Zespole Szkół w Gromniku, odbył się Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem "Bądźmy bezpieczni".

 

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ

W dniu 18.07.2018 r. przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Więcej…

 

Wręczenie nagród finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!"

21.06.2018 r. zostały wręczone nagrody finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!". W imieniu Burmistrza finalistów powitał - Zastępca Tadeusz Płachta i nie ukrywał zadowolenia z sukcesów młodzieży.

Więcej…

 

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Tarnowie

Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Tarnowie był okazją dla najmłodszych aby wykazać się swoimi umiejętnościami przed rodzicami. Był polonez, krakowiak, recytacja wierszy oraz wiele piosenek w wykonaniu przedszkolaków, które były przygotowane do tego wydarzenia przez nauczycieli. Podczas pikniku nie zabrakło różnych atrakcji dla wszystkich.

Więcej…

 

Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy kierowców na drodze krajowej w Czchowie

8 czerwca br. parking przy zaporze wodnej na Dunajcu w Czchowie obok kompleksu „Łaziska” po raz kolejny stał się miejscem akcjiNIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!. Aura zgotowała nam niesamowite doznania cieplarnianeŚmiech

Więcej…

 

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO

Świętokrzyski  Związek Pracodawców Prywatnych LEWIATAN wspólnie z Targami Kielce zaprosili Biuro D-U BHP do czynnego udziału w Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.

Więcej…

 

Piknik rodzinny w Dąbrówkach Breńskich

W dniu 3.06. br. w Dąbrówkach Breńskich odbył się piknik rodzinny pod nazwą: VII Święto Rodziny. Organizatorzy zaprosili Biuro D-U BHP do  zaprezentowania pokazów samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji: NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!

Więcej…

 

Konkurs "NIE BOJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" w Czchowie rozpoczęty

Rozpoczęła się kolejna (9) edycja konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” w Czchowie. W dniach 1/2.06.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie młodzież biorąca udział w konkursie była oceniana podczas zmagań z zakresu udzielania pierwszej pomocy, samoobrony oraz ochrony przeciwpożarowej.

 

Więcej…

 

Polityka prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych

Polityka prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych. 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, w związku z czym pragniemy poinformować, że jako Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic jest administratorem danych osobowych i przetwarzamy je w sposób bezpieczny oraz zgodny z prawem.

Więcej…

 

BEZPIECZNA PRACA W BUDOWNICTWIE

23.05.2018 r. po raz pierwszy redakcja "Promotora BHP" zorganizowała konferencję "Bezpieczna praca w budownictwie", skierowaną do wszystkich osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przy pracach budowlanych. Gospodarzem spotkania była Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Więcej…

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie organizatorem III konferencji: „ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W PRAKTYCE”

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP 15 maja 2018 r. zorganizowało III Konferencję Naukową: ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W PRAKTYCE.

Więcej…

 
Więcej artykułów…