IX. Półmarton Komandosa - zaliczony:)

21 kilometrów w pełnym umundurowaniu i ze stałym obciążeniem na plecach. 3.02.2018 r. biegacze zmierzyli się z takim dystansem na terenie poligonu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. A w wielkim skrócie można opisać 9. Półmaraton Komandosa tak: to bieg niezwykle wyczerpujący wzorowany na testach wytrzymałościowych w jednostkach specjalnych czyli coś dla prawdziwych TWARDZIELI. Biegacze zmierzyli się na terenie poligonu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. To było niezwykle wyczerpujące wydarzenie. Z ciężarem na plecach i na grząskim gruncie, nawet najmniejsze wzniesienie jest wyzwaniem.

Więcej…

 

Potwierdzenie kompetencji zawodowych - Ceryfikat dla Andrzeja Dziedzica

Podczas ostatniego spotkania roboczego członków Sieci Ekspertów ds. BHP odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie na 2018 rok.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie

28.01.2018 r. studenci Politechniki Krakowskiej studiów podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” uczestniczyli w przedostatnich w tym semestrze zajęciach. Praktyczne ćwiczenia, profesjonalny sprzęt do nauki pierwszej pomocy a przy tym symulacje wypadkowe miały przybliżyć studentom jak to jest gdy wydarzy się wypadek i zmusić ich do racjonalnego myślenia przy jej udzielaniu a wszystko po to aby w razie konieczności móc przystąpić do czynności ratunkowych.

Więcej…

 

Biegły sądowy z zakresu BHP

Instytucja biegłego sądowego tj. biegły sądowy oznacza osobę, powołaną na podstawie art. 157 ustawy z 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych do wykonywania ekspertyz i wydawania opinii z danej dziedziny na polecenie sądów oraz innych organów procesowych. Konieczność zasięgnięcia opinii specjalistycznej wśród biegłych spowodowana jest tym, że rozstrzygnięcia sądów są wielokrotnie niejednolite ze względu na fakt, iż sądy posiadają wiedzę z zakresu prawa a do pełnego rozstrzygnięcia danej sprawy konieczna jest wiedza specjalistyczna.

Więcej…

 

Sport to zdrowie

Zalety sportu można by mnożyć, jednak pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna zaczyna być szkodliwa od momentu, gdy przestaje sprawiać nam przyjemność, a więc staje się obowiązkiem. Nie rezygnujmy z uprawiania sportu, jednak róbmy to z głową.

Uprawianie sportu wciąga, sprzyja redukcji wagi ciała i szybszej regeneracji sił. Lepszy sen nocą, nieuleganie przesileniom pogodowym i zwiększenie odporności to tylko niektóre z zalet uprawiania sportu. Sport poprawia wydolność układu krwionośnego i oddechowego. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny może pomóc w walce z nadwagą, nadciśnieniem tętniczym czy osteoporozą.

Więcej…

 

Zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ

W dniu 25.07.2017 r. przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z OSP z Zalipia a także pracownicy techniczni ZOZ Dąbrowa Tarnowska.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie - wręczenie świadectw ukończenia studiów podyplomowych

W 8.07.2017 r. odbyło się zakończenie Studiów Podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” z udziałem Absolwentów V edycji, Kierownika Wojciecha Drozda i wykładowców Jacka Przędzika oraz Andrzeja Dziedzica.

Więcej…

 

Konkurs "Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! 2017 r. " w Czchowie rozstrzygnięty

W dniu 20.06.2017 r. rozpoczął się kolejny finał konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”, organizowany przez Urząd Miasta i MOKSiR Czchów oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej.

Więcej…

 

"Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!"

"Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!" pod takim hasłem dobiega końca VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób.

Więcej…

 

Dzień Lądowca na Politechnice Krakowskiej

16.05.2017 r. Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zorganizował „Dzień Lądowca”. Program obejmował wiele atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie m.in.: prelekcje na temat bezpiecznej pracy w budownictwie, prawidłowy montaż rusztowania (bezpieczne rusztowanie), pierwsza pomoc poszkodowanemu, który uległ upadkowi z wysokości.

Więcej…

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie organizatorem II konferencji: „ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W ROLNICTWIE”

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP 11 maja 2017 r. zorganizowało II Konferencję Naukową: ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W ROLNICTWIE.

Więcej…

 

Wielkanoc

 

IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków” - już za nami

Od kilku lat w Dąbrowie Tarnowskiej organizowane są naukowe konferencje medyczne – Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. W dniach 7-8 kwietnia br. IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne poświęcone były w całości problematyce szeroko pojętych „stanów nagłych” w przestrzeni publicznej. Celem tegorocznej konferencji było zawiązanie współpracy oraz wymiana wiedzy pomiędzy lekarzami różnych specjalności praktykujących w ambulatoriach, przychodniach, szpitalach, ośrodkach ratownictwa oraz osób pracujących w szkołach i poradniach z wybitnymi pracownikami naukowymi i klinicznymi wiodących ośrodków akademickich w Polsce.

Więcej…

 

12. Półmaraton Warszawski

26 marca na linii startu 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego stanęło kilkanaście tys. osób. Jaki przyświeca cel – pokonanie dystansu 21,0975 km. Jak było? Zimno aż do 14 km.

Więcej…

 

Andrzej Dziedzic OSOBOWOŚCIĄ ROKU 2016

3.03.2017 r. "GAZETA KRAKOWSKA" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nagrodziła ludzi, którzy w 2016 r. wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce.

W gronie laureatów, z regionu dąbrowskiego, znalazł się Andrzej Dziedzic, który podczas uroczystej gali odebrał statuetkę "Osobowość 2016 Roku" w kategorii: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i CHARYTATYWNA, za propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…