Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ

W dniu 25.07.2017 r. przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z OSP z Zalipia a także pracownicy techniczni ZOZ Dąbrowa Tarnowska.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie - wręczenie świadectw ukończenia studiów podyplomowych

W 8.07.2017 r. odbyło się zakończenie Studiów Podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” z udziałem Absolwentów V edycji, Kierownika Wojciecha Drozda i wykładowców Jacka Przędzika oraz Andrzeja Dziedzica.

Więcej…

 

Konkurs "Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! 2017 r. " w Czchowie rozstrzygnięty

W dniu 20.06.2017 r. rozpoczął się kolejny finał konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”, organizowany przez Urząd Miasta i MOKSiR Czchów oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej.

Więcej…

 

"Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!"

"Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!" pod takim hasłem dobiega końca VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób.

Więcej…

 

Dzień Lądowca na Politechnice Krakowskiej

16.05.2017 r. Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zorganizował „Dzień Lądowca”. Program obejmował wiele atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie m.in.: prelekcje na temat bezpiecznej pracy w budownictwie, prawidłowy montaż rusztowania (bezpieczne rusztowanie), pierwsza pomoc poszkodowanemu, który uległ upadkowi z wysokości.

Więcej…

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie organizatorem II konferencji: „ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W ROLNICTWIE”

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP 11 maja 2017 r. zorganizowało II Konferencję Naukową: ERGONOMIA, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W ROLNICTWIE.

Więcej…

 

Wielkanoc

 

IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków” - już za nami

Od kilku lat w Dąbrowie Tarnowskiej organizowane są naukowe konferencje medyczne – Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. W dniach 7-8 kwietnia br. IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne poświęcone były w całości problematyce szeroko pojętych „stanów nagłych” w przestrzeni publicznej. Celem tegorocznej konferencji było zawiązanie współpracy oraz wymiana wiedzy pomiędzy lekarzami różnych specjalności praktykujących w ambulatoriach, przychodniach, szpitalach, ośrodkach ratownictwa oraz osób pracujących w szkołach i poradniach z wybitnymi pracownikami naukowymi i klinicznymi wiodących ośrodków akademickich w Polsce.

Więcej…

 

12. Półmaraton Warszawski

26 marca na linii startu 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego stanęło kilkanaście tys. osób. Jaki przyświeca cel – pokonanie dystansu 21,0975 km. Jak było? Zimno aż do 14 km.

Więcej…

 

Andrzej Dziedzic OSOBOWOŚCIĄ ROKU 2016

3.03.2017 r. "GAZETA KRAKOWSKA" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nagrodziła ludzi, którzy w 2016 r. wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce.

W gronie laureatów, z regionu dąbrowskiego, znalazł się Andrzej Dziedzic, który podczas uroczystej gali odebrał statuetkę "Osobowość 2016 Roku" w kategorii: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i CHARYTATYWNA, za propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Więcej…

 

Bieg na 100 km, czyli jak przegrałem z pogodą!

Przebiec 100 km? Czy jest to możliwe dla amatora, który od czasu do czasu biega dla zdrowia? Taki był zamiar – przebiec 100 km, a raczej 42 km i próbować zbliżyć się do tej setki w ciągu 24 h. Podczas biegu miałem wrażenie, że każda z moich kości prosi wręcz błaga o chwilę przerwy. Zaczynają boleć mięśnie i to tam gdzie nigdy wcześniej ich nie odczuwałem.

Więcej…

 

BHP przy obsłudze sprzętu AGD i innych urządzeń w WTZ

W dniu 14.02.2017 r. wychowankowie Warsztatach Terapii Zajęciowej uczestniczyli w seminarium  pt. „BHP przy obsłudze sprzętu AGD i innych urządzeń w WTZ". Celem seminarium było zapoznanie uczestników WTZ z zasadami bezpiecznego użytkowania urządzeń, takich jak: mikser, maszyna wielofunkcyjna, frytkownica, żelazko, krajalnica, kuchenka mikrofalowa,  wiertarka, szlifierka, strugarka itp.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie - ostatnie zajęcia semestralne

4.02.2017 r. studenci Politechniki Krakowskiej studiów podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” uczestniczyli w ostatnich w tym semestrze zajęciach. Była to pierwsza pomoc kończąca tym samym tzw. blok techniczny V edycji studiów. Dla niektórych uczestników było to nowe doświadczenie. Praktyczne ćwiczenia, profesjonalny sprzęt do nauki pierwszej pomocy a przy tym symulacje wypadkowe miały przybliżyć studentom jak to jest gdy wydarzy się wypadek i zmusić ich do racjonalnego myślenia przy jej udzielaniu a wszystko po to aby w razie konieczności móc przystąpić do czynności ratunkowych.

Więcej…

 

IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków” zapraszamy

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. po raz czwarty odbędą się Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. Temat konferencji to: „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków”. Do konferencji jako partner i organizator został zaproszony Andrzej Dziedzic właściciel Biura Doradczo-Usługowego BHP, który dla mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej zorganizuje w pierwszym dniu Spotkań pokazy z pierwszej pomocy.

Więcej…

 

Andrzej Dziedzic nominowany do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2016". Mieszkańcy naszego regionu wybrali osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Andrzej Dziedzic w kategorii "DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA" tego plebiscytu zdobył I miejsce.

Więcej…

 

Zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017

 
Więcej artykułów…