Zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019

 

Potwierdzenie kompetencji zawodowych

Podczas ostatniego spotkania roboczego członków Sieci Ekspertów ds. BHP odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie na 2019 rok.

Więcej…

 

Kompetencje eksperta bhp ds. oceny realizacji projektów inwestycyjnych i doradczych

Zgodnie z uchwalonymi zmianami do ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773) od 1 stycznia 2018 r. przyznawanie dofinansowania z ZUS na poprawę warunków pracy będzie odbywało się w drodze konkursu. Zasady tego konkursu będzie ustalał prezes w regulaminie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po zasięgnięciu opinii Rady Nadzorczej Zakładu. Natomiast oceną przedstawianych przez przedsiębiorców wniosków i projektów zajmie się Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytut Badawczym, którego pracownicy wystąpią w roli ekspertów.

Więcej…

 

WTZ gasi pożar

8 listopada 2018 r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w szkoleniu PPOŻ.. Szkolenie  miało dwie części: teoretyczną i praktyczną. Pierwszym etapem było omówienie i wyjaśnienie co to jest pożar, jakie mogą być jego przyczyny, jak należy się zachować oraz jakie podjąć kroki w razie jego rozprzestrzenienia. Uczestnicy zostali poinformowani o tym jak ważna jest szybka i sprawna ewakuacja z pomieszczeń, w którym powstało zagrożenie pożarowe.

Więcej…

 

VII Konferencja CZYNNIK LUDZKI A KSZTAŁTOWANIE BEZPIECZEŃSTWA

Celem konferencji jest budowanie wyższego poziomu bezpieczeństwa w polskich zakładach pracy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za BHP. Konferencja tworzy pole wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk i pozwala na spotkanie się w jednym miejscu przedstawicieli największych spółek, co umożliwia ciągłe podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a także wspiera prewencję wypadkową.

Więcej…

 

Dyplom Uznania od MINISTER Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla Andrzeja Dziedzica

2 października o godzinie 11:00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 65-lecia służby BHP oraz 25-lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Więcej…

 

Dzień bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Gromniku

28 września w Zespole Szkół w Gromniku, odbył się Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem "Bądźmy bezpieczni".

 

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ

W dniu 18.07.2018 r. przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Więcej…

 

Wręczenie nagród finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!"

21.06.2018 r. zostały wręczone nagrody finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!". W imieniu Burmistrza finalistów powitał - Zastępca Tadeusz Płachta i nie ukrywał zadowolenia z sukcesów młodzieży.

Więcej…

 

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Tarnowie

Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Tarnowie był okazją dla najmłodszych aby wykazać się swoimi umiejętnościami przed rodzicami. Był polonez, krakowiak, recytacja wierszy oraz wiele piosenek w wykonaniu przedszkolaków, które były przygotowane do tego wydarzenia przez nauczycieli. Podczas pikniku nie zabrakło różnych atrakcji dla wszystkich.

Więcej…

 

Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy kierowców na drodze krajowej w Czchowie

8 czerwca br. parking przy zaporze wodnej na Dunajcu w Czchowie obok kompleksu „Łaziska” po raz kolejny stał się miejscem akcjiNIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!. Aura zgotowała nam niesamowite doznania cieplarnianeŚmiech

Więcej…

 

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO

Świętokrzyski  Związek Pracodawców Prywatnych LEWIATAN wspólnie z Targami Kielce zaprosili Biuro D-U BHP do czynnego udziału w Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.

Więcej…

 

Piknik rodzinny w Dąbrówkach Breńskich

W dniu 3.06. br. w Dąbrówkach Breńskich odbył się piknik rodzinny pod nazwą: VII Święto Rodziny. Organizatorzy zaprosili Biuro D-U BHP do  zaprezentowania pokazów samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji: NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!

Więcej…

 

Konkurs "NIE BOJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" w Czchowie rozpoczęty

Rozpoczęła się kolejna (9) edycja konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” w Czchowie. W dniach 1/2.06.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie młodzież biorąca udział w konkursie była oceniana podczas zmagań z zakresu udzielania pierwszej pomocy, samoobrony oraz ochrony przeciwpożarowej.

 

Więcej…

 

Polityka prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych

Polityka prywatności i zasad przetwarzania danych osobowych. 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, w związku z czym pragniemy poinformować, że jako Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic jest administratorem danych osobowych i przetwarzamy je w sposób bezpieczny oraz zgodny z prawem.

Więcej…

 

BEZPIECZNA PRACA W BUDOWNICTWIE

23.05.2018 r. po raz pierwszy redakcja "Promotora BHP" zorganizowała konferencję "Bezpieczna praca w budownictwie", skierowaną do wszystkich osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przy pracach budowlanych. Gospodarzem spotkania była Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…