Bezpieczne wakacje

"Bezpieczne wakacje" pod takim tytułem podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w prelekcji z praktycznym pokazem przeprowadzonym przez Andrzeja Dziedzica z Biura D-U BHP wraz z policjantami mł. asp. Jarosławem Czupryną i sierż. Pawłem Kmieciem z WRD KPP Dąbrowa Tarnowska.
Tematem prelekcji były nadchodzące wakacje, w tym problematyka zachowań podczas prac domowych, nad wodą, w górach, na placach zabaw, w lasach oraz jazdy rowerem. Podczas rozmowy z policjantami uczestnicy pytali m. in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak powinien być wyposażony rower? Dodatkowo każdy z uczestników mógł wsiąść do radiowozu i zapoznać się z jego wnętrzem jak i wyposażeniem indywidualnym funkcjonariusza policji takim jak kajdanki, pałka służbowa tonfa, pistolet a także ubrać kamizelkę odblaskową oraz czapkę policyjną.
Chętnym podopiecznym pokazano oraz umożliwiono przećwiczenie chwytów obronnych w jaki sposób uniknąć ataku przez nieznajomego.


Na zakończenie wszyscy otrzymali ulotki na temat bezpieczeństwa w sporcie oraz instrukcje jak bezpiecznie postępować podczas gry w piłkę, pożarów oraz podczas burzy itp.
Uśmiech i zadowolenie można było zaobserwować na twarzach uczestników. To nowe doświadczenie i rady ekspertów przydadzą się podczas wakacji.

Życzymy udanych wakacji!