IV Majówka na Grodzisku z akcją „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”

3 Maja w całej Polsce po uroczystych akademiach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 r., jest czas na pikniki i festyny. Tak było również w Łapczycy – małej miejscowości niedaleko Bochni na IV Majówce w Grodzisku. Program popołudniowej majówki był urozmaicony. Występy dzieci i młodzieży, zespoły muzyczne, pokaz ratownictwa medycznego, loteria, grill i wiele innych atrakcji.

Pogoda niestety pokrzyżowała organizatorom plany i całą imprezę trzeba było przenieść do budynku Domu Ludowego. Biuro Doradczo-Usługowe BHP w związku z wieloletnią współpracą z Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni włączyło się bezpłatnie w tą imprezę. Wspólnie ze strażakami z OSP z Chodenic, przeprowadziło krótki instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Początkowo zainteresowanych było tylko kilkanaścioro dzieci, ale z czasem zainteresowanych przybywało. Podstawowe zasady RKO, transport poszkodowanego przy użyciu noszy ortopedycznych, możliwość przećwiczenia ucisków ratowniczych na fantomach przybliżyło mieszkańcom gminy Bochnia zasady udzielania pierwszej pomocy.

Największym zainteresowaniem cieszył się krótki pokaz na temat udzielania pierwszej pomocy dziecku (niemowlęciu). Pośród uczestników rodzinnego festynu było bardzo dużo matek z małymi dziećmi i to one z zainteresowaniem słuchały tego jak ratować swoje pociechy zanim przejedzie pogotowie ratunkowe.

W trakcie deszczowego pikniku uczestnicy otrzymali od Biura materiały dydaktyczne na temat pierwszej pomocy i bezpieczeństwa pracy, a dzieci brały czynny udział w instruktażu otrzymały odblaski na rękę i płyty DVD z animacjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Więcej informacji na:

http://gck.bochnia.pl/iv-majowka-na-grodzisku/