Wręczenie nagród finalistom konkursu "Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” – 2012

W dniu 27 czerwca o godz. 8.30 nastąpiło oficjalne zakończenie i podsumowanie konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!

Uroczystość rozpoczął koordynator, a zarazem główny sędzia w konkurencjach z zakresu pierwszej pomocy Andrzej Dziedzic. Witając przybyłych gości w tym burmistrza i jego zastępcę, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz najważniejszych uczestników konkursu – młodzież szkolną, powiedział: „Dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie i wykazanie się niesamowitymi zdolnościami w konkurencjach z pierwszej pomocy. Wszyscy jesteście zwycięzcami.” Następnie zabrał głos Burmistrz Miasta Czchów mgr Marek Chudoba. „Cieszę się z coraz lepszych wyników w tym konkursie i z opinii o nim, że przynosi wymierny efekt. Gratuluje wszystkim! W najbliższym czasie pracownicy Urzędu będą mogli skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy gdyż p. Andrzej Dziedzic i Wy droga młodzieży przez swoje zaangażowanie sprawiliście, że my dorośli powinniśmy się wstydzić z naszej niewiedzy w tym zakresie.”

Zwycięska drużyna ZS Tworkowa zademonstrowała: szybkie badanie urazowe wraz z wykonaniem potrzebnych interwencji ratowniczych w zainscenizowanym wypadku.

Po krótkich wystąpieniach zostały finalistom konkursu oraz nauczycielom przygotowującym uczniów nagrody wręczyli: Burmistrz mgr Marek Chudoba, W-ce Burmistrz mgr Józef Żurek oraz Właściciel Biura D-U BHP mgr Andrzej Dziedzic.

 

W kategorii I tj. klas „0” – III (prace plastyczne) nagrody otrzymali: Daria Kornaś kl. I ZS w Tymowej, Klaudia Mida kl. I z ZS w Tymowej, Bartosz Gagatek kl. III z ZS w Tworkowej, Karolina Studzińska kl. II z ZS wTworkowej, Angelika Potera kl. III ZS Jurków, Łukasz Ogiela kl. III z ZS w Jurkowie, Patrycja Jankosz  kl. III  ZSi P  w Złotej, Marta Michalak z ZSiP w Domosławicach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Olga Tomczak kl. III ZSiP Domosławice, Alicja Wrona kl. III ZS Jurków, Karolina Kołodziej kl. III ZS Jurków, Klaudia Oleksy kl. III  ZS Jurków, Dawid Piech kl. I ZSiP Złota, Norbert Wójcik kl. I ZSiP Złota, Beata Kamińska kl. III ZSiP Złota, Magdalena Piech kl. III ZSiP Złota, Patrycja Kołodziej kl. III ZS Tworkowa, Mateusz Sowa kl. I ZS Tworkowa, Praca anonimowa – ZS Tymowa.

 

W kategorii II tj. klas IV – VI nagrody otrzymali:

I miejsce: Dominik MARECIK ZS Jurków

II miejsce: Dominika LESZCZYŃSKA ZS Tworkowa

III miejsce: Maria Sowa ZS Tymowa

W kategorii III tj. klas gimnazjalnych nagrody otrzymały trzy najlepsze drużyny w składzie:

I miejsce: ZS Tworkowa w składzie: Krzysztof Domagała, Karolina Karwala, Marcelina Studzińska

II miejsce ZS Jurków w składzie: Marzena Marecik, Agnieszka Potera, Monika Potera

III miejsce PG Czchów w składzie: Edyta Zelek, Justyna Niewola, Dominika Mrzygłód

Sponsorami nagród byli:

  1. Burmistrz Miasta Czchów
  2. MOKSIR w Czchowie
  3. Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej
  4. Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i będzie kontynuowany.

Należy dodać, że konkurs „Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" był jednym z elementów rankingu jednostek oświatowych Gminy Czchów za rok szkolny 2011/2012 oprócz którego na sukces złożyły się wyniki sprawdzianu klas VI-tych szkół podstawowych i egzaminu gimnazjalnego klas III gimnazjum. Główna nagroda w tym rankingu przypadła Zespołowi Szkół w Tworkowej, kolejne miejsce zajęły: ZSiP w Złotej i ZSiP w Domosławicach.