Konferencja "Bezpieczeństwo pracy w transporcie drogowym"

Biuro Doradczo-Usługowe BHP reprezentujące sieć ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez CIOP-PIB zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w transporcie drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem związku stresu z pracą kierowców, na konferencję „Bezpieczeństwo pracy w transporcie drogowym. Spotkanie jest skierowane do środowiska związanego z transportem drogowym, przedstawicieli władz lokalnych. Konferencja, dzięki uprzejmości Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbędzie się 25 września 2014 r., o godz. 9.30 w Zespole Historii Drogownictwa (adres: ul. 1-go Maja 39, 33-230 Szczucin, pow. dąbrowski, woj. małopolskie). Muzeum to unikalne miejsce w Europie, które świetnie koresponduje z tematyką konferencji poświęconej kierowcom i ich bezpieczeństwu w podróży a niejednokrotnie i pracy. Program konferencji jak i karta zgłoszenia do pobrania z: CIOP-PIB konferencja w Szczucinie

 

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie akcja „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” skierowana do kierowców podróżujących w tym czasie drogą E75 obok muzeum. Przypomnijmy, że celem akcji jest propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego i nie tylko, zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, a przede wszystkim przełamywania oporu i strachu przed jej udzieleniem. Scenariusz od lat jest niezmienny: funkcjonariusze Policji podczas rutynowej kontroli pojazdu i kierowcy, proponują prowadzącemu pojazd oraz pasażerom udział w krótkim instruktażu z pierwszej pomocy. Uczestnicy biorący udział w akcji wypełniają ankietę ze znajomości udzielania pierwszej pomocy a następnie przechodzą z tego zakresu szybki instruktaż.

Uczestniczący w konferencji będą mogli również skorzystać z instruktażu, a dla jednego z nich została ufundowana przez Biuro D-U BHP profesjonalna apteczka samochodowa.

Organizatorami konferencji są: Biuro Doradczo-Usługowe BHP z Dąbrowy Tarnowskiej; Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie. Patronat medialny objęty przez: Atest – Ochrona Pracy, Bezpieczeństwo Pracy, e-kurier dąbrowki, Promotor.

Konferencja jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”, koordynowanej na poziomie ogólnoeuropejskim przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA), a w Polsce przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB).

Udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane do wyczerpania miejsc.

Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów informacyjnych oraz będą mieli możliwość rozmowy ze specjalistami zajmującymi się problematyką bezpieczeństwa.

Zgłoszenia należy kierować:

faksem na numer: 22 623 36 93 lub 14 642 26 37

lub

pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.