10. Półmaraton warszawski

29 marca na linii startu 10. półmaratonu warszawskiego stanęło 12996 osób. Gdy w 9. półmaratonie warszawskim pokonałem dystans 21,0975 km moja przygoda z biegami długodystansowymi wisiała na włosku. Odnowiony uraz, który nie ustępował i dawał znać przy każdej okazji ograniczył w znacznym stopniu moje bieganie. W styczniu br. oddałem się w ręce trenerów z CREATORa w Dąbrowie Tarnowskiej aby przygotowali mnie profesjonalnie do normalnego biegania i złamania czasu tj. ukończenia półmaratonu w ok. 1 h 45 min. W dwa miesiące osiągnąłem zamierzony cel – kondycja z dnia na dzień rosła aż do feralnego piątku 27.02. gdy na bieżni na krótkim dystansie „wykręcałem” 17km/h i… nacisnąłem przez przypadek „STOP”.

Uraz nerwu pośladkowego to uszkodzenie nerwu powodujące osłabienie ruchów prostowania w stawie biodrowym. Nie ujawnia się on przy zwykłym chodzeniu czy staniu, natomiast chodzenie po schodach, bieganie, skakanie, podnoszenie się z pozycji siedzącej staje się niemożliwe!

W dniu 29.03.2015 r. o godz. 10.00 stanąłem na starcie 10. PZU półmaratonu warszawskiego z założeniem i zaleceniem aby tylko go ukończyć. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować rehabilitantowi dr n. med Danielowi Chrzanowi z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, który w ostatnim tygodniu uruchomił mnie na tyle, że mogłem wystartować jako jeden z 69 biegaczy, który brał udział we wszystkich edycjach tego biegu. Arturowi i Dawidowi z CREATORa dziękuję, że wycisnęli ze mnie ostatnie poty i tak mnie przygotowali, że mimo urazu, kondycja i forma jaką uzyskałem na treningach dała efekt: że nie poddałem się i osiągnąłem niezły wynik (chociaż przez miesiąc nie biegałem).

Linię mety przekroczyło 12 958 zawodników.

Wszystkim, którzy trzymali kciuki – DZIĘKUJĘ!

Poniżej uzyskane przeze mnie wyniki we wszystkich (jak dotychczas) półmaratonach warszawskich: