Bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej z KRAV MAGA

Bezpieczeństwo /stan gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju/ to stan, który daje poczucie pewności istnienia i gwarancje jego zachowania oraz szanse na doskonalenie. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka i grup społecznych, jest także podstawową potrzebą państw i systemów międzynarodowych; jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Termin bezpieczeństwo jest różnie rozumiany w praktyce i może dotyczyć utrzymywania zagrożenia pod kontrolą, stanu, w którym ryzyko jest na poziomie możliwym do zaakceptowania lub stanu zgodnego z normą przewidzianą dla bezpieczeństwa.

Kieszonkowiec, pijany i nachalny pasażer, a może grupa młodzieży bez zahamowań? Nikt nie chce takich sytuacji w życiu codziennym ale mają one miejsce. Pytanie czy jesteś na to przygotowany? Środki komunikacji miejskiej to specyficzne środowisko i posiadają wiele ograniczeń ale także szans, które możesz wykorzystać gdy ktoś Cię zaatakuje. Właśnie temu zagadnieniu poświęcone było seminarium gdzie instruktorzy KRAV MAGA z SAGOT Katowice instruowali uczestników jak reagować w przypadku agresji skierowanej do Ciebie, jak skutecznie odeprzeć agresora bądź jak walczyć z grupą niebezpiecznych osób /w realnym środowisku przemieszczającego się autobusu ulicami Tarnowa/ tak aby w oblicz prawdziwej sytuacji był pewny i opanowany, a w razie takiej konieczności – niezwykle skuteczny.

KRAV MAGA jest systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych,  używanym przez siły zbrojne, policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny system, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia – również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. KRAV MAGA nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. KRAV MAGA jako tzw. system walki jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej – jego główna myśl brzmi jednoznacznie: Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki".

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie. KRAV MAGA opiera się na naturalnych odruchach człowieka. Oryginalną koncepcją KRAV MAGA jest przyswoić wszystko to co użyteczne i może sprawdzić się podczas realnej walki.


Wywiad:

Sportowy Tarnów


Na terenie Dąbrowy Tarnowskiej oraz Tarnowa zapisy przyjmuje:

Piotr Dziedzic

tel. 697-024-434

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.