KRAV MAGA sprawdzian / egzamin nabytych umiejętności

KRAV MAGA jest systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych,  używanym przez siły zbrojne, policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny system, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia – również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. KRAV MAGA nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.

Głównym celem KRAV MAGA jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. KRAV MAGA jako tzw. system walki jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej – jego główna myśl brzmi jednoznacznie: Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki".

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie. KRAV MAGA opiera się na naturalnych odruchach człowieka. Oryginalną koncepcją KRAV MAGA jest przyswoić wszystko to co użyteczne i może sprawdzić się podczas realnej walki.

W dniu 21.01.2016 r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się egzamin na stopnie w KRAV MAGA. Głównym egzaminującym był Jan Tevini z Niemiec. Expert 3, uczący Krav Maga na całym świecie. W codziennej pracy zajmuje się podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa w firmach i organizacjach. Egzaminującymi wspomagającymi byli: Michał Sog Expert 2 Krav Maga zdany przed Eyalem Yanilovem Prezydentem Krav Maga Global - światowego lidera szkoleń i rozwoju Krav Maga, izraelskie uprawnienia międzynarodowego instruktora Krav Maga oraz Piotr Dziedzic Stopień G3 Krav Maga, Instruktor Krav Maga - ukończony General Instructor Course Krav Maga Global, instruktor Combat & Fighting KMG oraz asystent instruktora Krav Maga KIDS.

 

KRAV MAGA kładzie nacisk na instynktowne ruchy, a skuteczne kontrataki sprawiają, że program nauczania jest łatwy do opanowania i doskonale nadaje się dla każdego – zarówno mężczyzn, jak i kobiet, osób o solidnej i drobnej budowie ciała, młodych i starych. Krav Maga przedstawia system podstawowych technik, najskuteczniejsze techniki stworzone w oparciu o realne sytuacje walki oraz pełny program treningu kondycyjnego.Jeśli chcesz zwiększyć swoje umiejętności w walce wręcz czy też zyskać pewność siebie, by uniknąć konfrontacji z napastnikiem beż użycia broni to KRAV MAGA da ci wszystko, co potrzebne, by osiągnąć te cele.

Na terenie Dąbrowy Tarnowskiej oraz Tarnowa zapisy przyjmuje:

Piotr Dziedzic

tel. 697-024-434

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Bądź bezpieczna - czyli warsztaty z samoobrony dla kobiet – tarnowska.tv