KRAV MAGA - zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim - przyjdź i zapisz się!

Zastanawiasz się jak szybko i skutecznie nauczyć się samoobrony? – KRAV MAGA to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie. Twój wiek, płeć i kondycja nie mają znaczenia (trenują kobiety i mężczyźni w wieku od 3 do 60 lat!). KRAV MAGA jest systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych,  używanym przez siły zbrojne, policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny system, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia – również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Prostota i skuteczność oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały jego rosnącą popularność – zarówno w treningach osób młodszych, starszych, jak i dziewcząt oraz pań.

 

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.
Twój wiek nie ma znaczenia – przyjdź i zobacz!

 

 

Na terenie Dąbrowy Tarnowskiej oraz Tarnowa zapisy przyjmuje:

Piotr Dziedzic - instruktor KRAV MAGA Global
oraz członek SAGOT TEAM

tel. 697-024-434

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zajęcia odbywają się:

Dąbrowa Tarnowska, Hala Sportowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej, ul. Sportowa 4

wtorki od godz. 20.00 do 21.30

czwartki od godz. 21.00 do 22.30

 

Tarnów, Gimnazjum nr 4, ul. Bitwy pod Studziankami 5

poniedziałki:

KM JUNIOR (11-15 lat) od 17.00 do 17.45

KM KIDS & YOUNG (5-10 lat) od 18.00 do 18.45

Dorośli od 20.00 do 21.30

 

środy:

KM JUNIOR (11-15 lat) od 17.00 do 17.45

KM KIDS & YOUNG (5-10 lat) od 18.00 do 18.45

Dorośli od 20.00 do 21.30

Pamiętaj, każdy ma prawo czuć się bezpiecznie!

Piotr Dziedzic

Krav Maga Sagot

Bądź bezpieczna - czyli warsztaty z samoobrony dla kobiet – tarnowska.tv

Sportowy Tarnów

Bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej z KRAV MAGA

 

Historia - KRAV MAGA (dosłownie "walka w bliskim kontakcie") – izraelski system walki.

Izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku przez Imi Lichtenfelda. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. Twórcą systemu był Imi Lichtenfeld, znany też jako Imi Sade Or. Jako sportowiec debiutował w klubie "Herkules", założonym przez jego ojca. Uprawiał różne dyscypliny sportu: został mistrzem Słowacji w zapasach, boksie oraz gimnastyce, znał też jiu-jitsu. W latach 30. XX wieku stanął w obliczu realnego zagrożenia ze strony faszystowskich bojówek. Ze względu na swoje umiejętności stał się liderem młodych Żydów, którzy starali się przeciwstawić narastającej fali agresji. W czasach okupacji faszystowskiej zorganizował grupę samoobrony, która strzegła żydowskiej dzielnicy. Dzięki wielu walkom stoczonym z silnymi przeciwnikami, często uzbrojonymi w pałki i noże, zdobył doświadczenie umożliwiające po wielu latach na skonstruowanie własnej odmiany systemu walki wręcz. Oparł się na założeniu, że w walce z silniejszym, często lepiej wyszkolonym przeciwnikiem, głównym atutem jest skuteczność ataku.

Historia KRAV MAGA jest ściśle powiązana ze zmianami ustrojowymi Izraela i potrzebami izraelskich sił militarnych związanych z ochroną kraju w jednej z dwóch najbardziej zagrożonych stref na świecie. We wczesnych latach czterdziestych podziemne izraelskie organizacje wyzwoleńcze walczyły o niepodległość państwa Izrael. Do takich grup należała utworzona w 1919 roku organizacja Hagana (po hebrajsku "obrona").

KRAV MAGA nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. KRAV MAGA jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko.

KRAV MAGA jako tzw. system walki jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej – jego główna myśl brzmi jednoznacznie: Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki".

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie. KRAV MAGA opiera się na naturalnych odruchach człowieka. Oryginalną koncepcją KRAV MAGA było przyswoić wszystko użyteczne, biorąc najbardziej skuteczne techniki, które sprawdzałyby się podczas realnej walki, a potrzebowałyby jak najkrótszego treningu. Wszystkie techniki są nastawione na maksymalną skuteczność przy minimum wykonanych ruchów. System zawiera twarde uderzenia rękami i łokciami, uderzenia kolanami rodem z boksu tajskiego, niskie kopnięcia przechodzące przez cel, chwyty, obronę przed nożem i bronią palną. Ciosy zadaje się przy użyciu każdych dostępnych narzędzi, przez które rozumie się nie tylko części ciała, takie jak: głowa, łokcie, pięści, dłonie, palce, kolana i stopy, ale także przedmioty codziennego użytku, począwszy od damskiej torebki, poprzez komplet kluczy, a na śmietniku czy kiju bejsbolowym skończywszy. Cele ataku stanowią czułe punkty ciała ludzkiego: oczy, gardło, obojczyki, mostek, nerki, wolne żebra, splot słoneczny, krocze, kolana, staw skokowy.

KRAV MAGA stosuje gradację obrony w zależności od intensywności ataku i sytuacji broniącego się, czemu służą cztery zasady:

  • I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.
  • II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej.
  • III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.
  • IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.