Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy kierowców na drodze krajowej w Czchowie

8 czerwca br. parking przy zaporze wodnej na Dunajcu w Czchowie obok kompleksu „Łaziska” po raz kolejny stał się miejscem akcjiNIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!. Aura zgotowała nam niesamowite doznania cieplarnianeŚmiech

W akcji uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych z gminy Czchów, która po raz kolejny bierze udział w organizowanym co roku konkursie „Edukacja dla bezpieczeństwa NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" Akcja była dla uczniów ostatnim zadaniem do wykonania w konkursie. Gimnazjaliści mieli możliwość powtórzenia swoich wiadomości i przećwiczenia podstawowych zasad RKO i AED. To było nowe doświadczenie ponieważ do tej pory ćwiczyli wyłącznie na sali gimnastycznej a teraz mieli okazję działać pod okiem ratownika KPP, przy udziale policjantów i zestresowanych zatrzymanych kierowców. Młodzież instruowała kierowców jak przeprowadzić działania ratownicze dotyczące pierwszej pomocy.

W czasie pięciu godzin akcji w instruktażu wzięło udział 26 osób (kierujący pojazdami i ich pasażerowie, jak i przygodne osoby zainteresowane tym, co dzieje się na parkingu). Na koniec instruktażu kierowcy otrzymali materiały CIOP-PIB promujące bezpieczną pracę oraz przygotowane przez Biuro D-U BHP dotyczące zasad pierwszej pomocy, odblaski na rękę, ustniki do wentylacji zastępczej i inne (w tym DVD dla najmłodszych pasażerów). Akcję odwiedzili: Z-ca Burmistrza Czchowa.

Współorganizatorami tej imprezy byli: Burmistrz Miasta Czchów, Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, pracownicy czchowskiego MOKSiR-u oraz inicjator przedsięwzięcia Biuro Doradczo-Usługowe BHP z Dąbrowy Tarnowskiej, którego właścicielem jest Andrzej Dziedzic - członek sieci ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przełamują stres i w razie potrzeby zatrzymują się
i udzielają pierwszej pomocy.