Wręczenie nagród finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!"

21.06.2018 r. zostały wręczone nagrody finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!". W imieniu Burmistrza finalistów powitał - Zastępca Tadeusz Płachta i nie ukrywał zadowolenia z sukcesów młodzieży.

Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej do zgromadzonej młodzieży oraz przybyłych opiekunów zwycięskich drużyn powiedział, że konkurs ma na celu przygotowanie młodzieży do czynności ratunkowych wykraczając poza podstawy programowe przedmiotu, co jest zgodne z ich oczekiwaniami tj. ćwiczenia praktyczne z udziałem pozorantów, symulacje wypadków i innych zdarzeń w tym terrorystycznych. W tym roku oprócz standardowej pierwszej pomocy ćwiczyliśmy jak zachować się w przypadku gdy ktoś nas zaatakuje np. nożem, pałką itp. Zmagania uczestników konkursu miały na celu przełamanie bariery strachu oraz opanowanie stresu w sytuacjach nietypowych ale przede wszystkim działanie w zespole i dbanie o własne bezpieczeństwo. Tego właśnie chcieliśmy Was nauczyć podczas 24-godzinnego szkolenia obejmującego podstawy udzielania pierwszej pomocy, samoobrony oraz ochrony przeciwpożarowej i to wszystko w formie praktycznej zbliżonej do survivalu. Na zakończenie, za nietypowe sytuacje, zielone i krzywe banany, dziesiątki wylanych litrów potu oraz za zasłony izotonik Wszystkich przerosił. Każdy z uczestników konkursu otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z pierwszej pomocy, samoobrony (KRAV MAGA) oraz ochrony przeciwpożarowej.

Gratulacje dla wszystkich, którzy uczestniczyli w konkursie i że razem dobrnęliśmy do finału bez uszczerbku na zdrowiu!

Nagrody otrzymały trzy najlepsze drużyny w składzie:

I Miejsce: ZSiP Złota w składzie: Julia Święch, Szymon Szpak, Filip Migas . Opiekun: Wojciech Goryca.

II Miejsce: PG Czchów w składzie: Grzegorz Kierczak, Karol Kozdrój, Kacper Krzyżak. Opiekun: Maria Reczyńska

III Miejsce: PSP Jurków w składzie: Karolina Szot, Jagoda Sochanek, Eliza Zelek. Opiekun: Maria Wiśnicka-Płachta.

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu oraz nauczycieli byli:

Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic
z Dąbrowy Tarnowskiej

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i z pewnością będzie kontynuowany. Młodzież wyraziła pogląd, że teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i właśnie nietypowe zdarzenia /symulacje ratownicze/ powodują, że oswajają się z czymś, z czym mogą zmierzyć się w przyszłości.


WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!