Dzień bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Gromniku

28 września w Zespole Szkół w Gromniku, odbył się Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem "Bądźmy bezpieczni".

 

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Tarnowie, strażacy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej oraz OSP z Gromnika, policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Tarnowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Gromniku, aby wspólnie promować bezpieczne zachowania i nawyki wśród dzieci i młodzieży podczas prelekcji np.: zagrożenia związane z pracą na roli, sytuacje zagrożenia życia, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, pożar i ewakuacja. Biuro D-U BHP zostało zaproszone do udziału w tym przedsięwzięciu przez OIP O/Tarnów i poprowadziło zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy.

– Państwowa Inspekcja Pracy ma przede wszystkim zadania kontrolne, ale nasza działalność nie sprowadza się tylko do niej. Organizujemy także spotkania o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym, ucząc bezpiecznych zachowań, a przede wszystkim pewnej kultury pracy, zapewniającej wszystkim bezpieczeństwo. Spotykamy się z pracodawcami, dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą – mówi Benedykt Zygadło, kierownik tarnowskiego oddziału PIP.

Organizatorami tego wydarzenia była Państwowa Inspekcja Pracy przy współudziale Zespołu Szkół w Gromniku. Zwieńczeniem zajęć było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego podsumowano konkursy i quizy prowadzone przez gości i wręczono nagrody.

Kronika Pogórza - Pogórze24.pl

OIP Kraków