Wręczenie nagród finalistom konkursu "Edukacja dla bezpieczeństwa - Nie bój się ratować życia innym!

W dniu 21 czerwca o godz. 11-tej nastąpiło oficjalne zakończenie i podsumowanie konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”
Po zmaganiach młodzieży w konkursie nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych. Koordynator, a zarazem główny sędzia w konkurencjach z zakresu pierwszej pomocy p. Andrzej Dziedzic właściciel Biura Doradczo-Usługowego BHP w Dąbrowie Tarnowskiej pogratulował uczestnikom wspaniałej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pierwszej pomocy: „śmiało możecie rywalizować z ratownikami.” Nie obyło się bez małych błędów, które przy takiej rywalizacji zawsze występują ale i profesjonalistom też się zdarzają. 8 czerwca 2011 r. wyniki akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” p. Andrzej Dziedzic przedstawiał na V Międzynarodowym Kongresie Polskiej Rady Resuscytacji powiadamiając zgromadzonych na Kongresie fachowców, że takie przedsięwzięcie miało miejsce i że w Czchowie są „mali – duzi” ratownicy. To dla nich przywiózł pozdrowienia „SIEMA” od Jurka Owsiaka.


W-ce Burmistrz mgr Józef Żurek podziękował wszystkim opiekunom, którzy przygotowali młodzież do tego konkursu, Dyrektorowi MGOSiR p. mgr Elżbiecie Ogieli oraz p. mgr Andrzejowi Dziedzicowi za zainteresowanie uczniów tak trudnym tematem jakim jest pierwsza pomoc i dzięki czemu młodzież nie przejdzie obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i będzie kontynuowany.
Po krótkich wystąpieniach zostały wręczone finalistom konkursu nagrody.
Sponsorami nagród byli:
1. Burmistrz Miasta Czchów
2. MOKSIR w Czchowie
3. Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej
4. Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie,

Główna nagroda w postaci TABLICY INTERAKTYWNEJ z PROJEKTOREM przypadła Zespołowi Szkół w Tworkowej. Na sukces szkoły złożyły się wyniki testu końcowego szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz z konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”